بازرگانی همتا
خانه / پسته ی خنجری دامغان / خرید عمده پسته دامغان

خرید عمده پسته دامغان

پسته دامغان

خرید عمده پسته دامغان را می توان در کجا و بدون واسطه انجام داد؟؟پسته دامغانی چیست و به چه اسمی شناخته می شود؟؟ به چه صورت می توان پسته ی دامغان را با مناسبترین قیمت و به صورت مستقیم از باغدار تهیه کرد؟ زمان گلدهی و میوه دهی پسته دامغان در چه زمانی و تا چند روز انجام می شود؟

در اکثر نقاط ایران ، پسته های مختلفی وجود دارد ، یعنی در هر جای ایران یک نوع پسته از سایر پسته ها بهتر رشد می کند،به عنوان مثال ، در منطقه ی کرمان پسته احمدآقایی و فندقی بهتر رشد میکند یا در منطقه ی نوق رفسنجان بیشتر پسته کله قوچی و پسته ی احمدآقایی رشد می کند و به عنوان مثالی دیگر ، پسته ی بادامی بیشتر در شهرهای استان خراسان رضوی مثل شهر فیض آباد یا همان مه ولات از سایر پسته ها بهتر رشد می کند با توجه به توضیحات داده شده در دامغان هم یک نوع پسته ی خاص  بهتر از سایر پسته ها جواب می دهد که این پسته به پسته ی خنجری نیز شناخته می شود.

پسته دامغان معروف به پسته ی خنجری

شاید برای شما سوالی به وحود آید که چرا به پسته دامغان پسته خنجری گفته می شود؟

در شهر دامغان پسته هایی از نوع دیگر مثل پسته ی فندقی هم نیز کشت می شود ولی به دلیل آب و هوایی و شرایط اقلیمی پسته دامغان بهتر جواب می دهد.

پسته دامغان یا همان پسته ی خنجری، جزء خانواده ی پسته های کشیده است، مانند پسته ی بادامی و پسته ی احمدآقایی و سایر پسته های کشیده و موارد مصرف مغز آن در صورت داشتن شرایط لازم برای خلال در صنعت شیرینی پزی و بستنی فروشی به کار می رود.

مشخصات ظاهری پسته دامغان

پسته ی دامغان یا همان پسته خنجری همان طور که از اسمش مشخص می شود مانند خنجر دارای کمی قوس در یک طرف آن و مقداری کشیده است،این پسته از لحاظ شکل و کشیدگی مانند پسته ی احمدآقایی و بادامی است که ممکن است شما در تشخیص این سه نوع پسته دچار کمی اشتباه کند، به همین دلیل این سه نوع پسته در زیر مختصرا با یکدیگر مقایسه شده اند :

از نظر رنگ پوست

پسته احمدآقایی از لحاظ رنگ دارای رنگ سفید تمایل به استخوانی است و پسته بادامی نیز دارای رنگ سفید است که از پسته احمدآقایی تیره تر و از پسته ی خنجری نیز روشن تر است ولی پسته دامغان از لحاظ رنگ دارای رنگ کدر و تیر ای است.

پسته دامغان

از لحاظ شکل ظاهری پوست استخوانی

پسته احمدآقایی پسته ای است از خانواده ی پسته های کشیده که مقدار کمی قوس در یک طرف آن است و قسمت بالایی آن که همان نوک آن است،نیز گرد است.

پسته بادامی جزء پسته های کشیده محسوب میشود و بدنه آن نیز صاف و بدون قوس هست که قسمت بالایی آن نوک تیز است.

پسته دامغان پسته ای کشیده است و دارای قوسی بیشتر نسیت به پسته احمدآقایی در یک طرف و قسمت بالایی آن نیز مانند پسته بادامی تیز و دارای نوکی کوتاه و پوستی استخوانی سخت است.

از لحاظ گرم مغز یا اصطلاحاً کِیل پسته

پسته دامغانی

پسته دامغان از لحاظ گرم وزن مغز نسبت به انواع پسته های دیگر چه در نوع دهن بسته و چه در نوع خندان سنگین تر و پر مغزتر است که همین مزیت و خوبی آن عیب تیره بودن رنگ پوست آن را جبران می کند و باعث شده که این پسته در بین تاجران و مصرف کنندگان جایگاه ویژه ای داشته باشد.

زمان گلدهی و میوه دهی پسته دامغان یا همان پسته ی خنجری

پسته دامغان

پسته دامغان از نوع پسته های دیرگل به حساب می آید که تقریبا در بیستم(۲۰) فروردین ماه شروع به گلدهی می کند و دوره ی گلدهی آن ۹ روز طول میکشد ولی نکته ی جالب این است که این پسته جزء زودرس ترین نوع پسته ها است یعنی جنین پسته دامغان از دهم (۱۰) خرداد شروع به رشد کردن می کند و در اوایل مردادماه زمان رسیدن این نوع پسته است.

پسته خنجری و سهمش در بازار ایران

پسته خنجری

این پسته برای اینکه فقط در منطقه ی دامغان کشت و کار می شود ، نسبت به سایر پسته های دیگر که در جاهای مختلف ایران کشت می شود (مثل پسته ی فندقی که سطح زیادی از ایران را تحت پوشش قرار داده است) از لحاظ مقدار و کمیت کمتر است.

طعم بی نظیر و خوش مزه ی آن باعث شده این پسته در بین مصرف کنندگان و خرده فروشان دارای جایگاه به خصوصی داشته باشد و از سمت دیگر از لحاظ بالا بودن گرم مغز آن این بار در بین تاجران جایگاه ویژه ای نیز دارد.

مغز پسته ی خنجری

پسته دامغان

به علت رنگ تیره ی پوست آن و مغز سبز رنگ آن و از طرفی بالابودن گرم مغز آن ، مصرف این پسته در محفل ها و دور همی ها نیز جلوه ی جالبی ندارد که به همین علت در اکثر مواقع از مغز آن نیز استفاده می شود زیرا همان طور که در بالا ذکر شد مغز آن سبز و کشیده است که برای فرایند خلال کردن و پودر کردن نیز مناسب است.

شرکت بازرگانی امین پسته

ارائه دهده ی انواع پسته و مغز پسته ی مرغوب اعم از انواع پسته های خنجری ، پسته بادامی ، پسته فندقی ، پسته احمدآقایی ، پسته اکبری ، پسته کله قوچی و . . به صورت مستقیم و بدون واسطه از کشاورزان سایر شهر های پسته خیز ایران.

برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

با امتياز دادن به مطلب بالا ما را در کيفيت مطالب ياري کنيد.
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (2 votes, average: 4٫50 out of 5)
Loading...
می توانید همین حالا با تماس بگیرید.
مدیر فروش: 09155605549
پشتیبانی آنلاین : بازرگانی همتا
(E-Mail)پست الکترونیکی : بازرگانی همتا
صفحه آپارات: بازرگانی همتا
کانال تلگرام