بازرگانی همتا
خانه / پسته صادراتی / قیمت پسته کله قوچی رفسنجان سال 99 جهت فروش عمده و صادرات

قیمت پسته کله قوچی رفسنجان سال 99 جهت فروش عمده و صادرات

قیمت پسته کله قوچی سال 99 متاثر از عوامل مختلفی تعیین می شود. پسته کله قوچی رفسنجان جهت فروش عمده در داخل کشور و صادرات به کشورهای دیگر بسیار پرتقاضا می باشد.

قیمت پسته کله قوچی سال 99

مناطق تولیدکننده پسته کله قوچی

قیمت پسته کله قوچی سال 99

پسته کله قوچی در کنار پسته فندقی در دسته ارقام پسته گرد قرار می گیرد اما به لحاظ اندازه از پسته فندقی غالبا بزرگتر می باشد.
به لحاظ ظاهری پسته کله قوچی و فندقی بسیار شبیه به یکدیگر می باشند و تشخیص آنها از یکدیگر امری تخصصی می باشد و گاها برای افراد تازه کار دشوار می باشد.

تفاوت ظاهری پسته فندقی و کله قوچی در چین خوردگی بالا پوسته استخوانی پسته کله قوچی می باشد که این چین خوردگی در پسته فندقی دیده نمی شود.

پسته کله قوچی بیشتر در مناطق سردسیر ایران تولید می شود که سه منطقه نوق شهر رفسنجان و استان خراسان جنوبی و شهر سبزوار به عنوان مناطق اصلی تولیدکننده این نوع پسته شناخته می شوند.

صادرات پسته کله قوچی

قیمت پسته کله قوچی سال 99

همانطور که گفته شد، پسته کله قوچی به عنوان پسته لوکس و درشت در ایران شناخته می شود و اغلب برای صادرات به کشورهای کیفیت محور استفاده می شود.
علاوه بر این مغز پسته کله قوچی نسبت به سایر پسته ها درشت تر می باشد و عمدتا به مغز تنه دار معروف است که این باعث تقاضای زیاد در برای آن در بازارهای مختلف بین المللی می شود.

صادرات این نوع پسته به کشورهای خریدار پسته لوکس ایران انجام می شود که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می شود:

  • لبنان
  • امارات
  • قطر
  • کویت
  • بحرین
  • عمان
  • و …

پیش بینی قیمت پسته در سال 99

قیمت پسته کله قوچی سال 99

پسته یکی از مهمترین محصولات صادراتی ایران می باشد که با توجه به اینکه ایران در کنار آمریکا بزرگترین تامین کنندگان پسته دنیا می باشد، قیمت آن متاثر از عوامل داخلی و خارجی مختلفی می باشد.

برای قیمت پسته در سال 99 پیش بینی های مختلفی انجام می شود که در ادامه به دو مورد از آن اشاره می شود:

  1. با توجه به اتفاقات آخر سال 98 که تمام اقتصاد دنیا را تحت تاثیر قرار داد و تقریبا یک رکود سنگین در تمام حوزه ها وجود داشت انتظار می رود با رفع این مشکل و بازگشت اقتصاد به شرایط طبیعی قبلی حجم تقاضاهای جمع شده روانه بازار ایران شود و در خصوص پسته با افزایش تقاضا مواجه شویم و شاید قیمت پسته 99 با اندکی افزایش همراه باشد.
  2. در حالت دیگر امکان دارد مشکل ویروس کرونا رفع نشود و تا چند ماه از سال 99 باقی بماند و از طرفی با توجه به نزدیکی به فصل برداشت پسته حجم عرضه پسته بالا رود و با افزایش عرضه و کاهش تقاضا در این حوزه مواجه شویم و قیمت پسته خام 99 دچار اندکی کاهش شود.

در ادامه لیست قیمت پسته در بازرگانی همتا دیده می شود.

فروش عمده پسته کله قوچی رفسنجان

قیمت پسته کله قوچی سال 99

پسته کله قوچی یکی از مهمترین ارقام پسته صادراتی ایران می باشد که شهر رفسنجان یکی از بزرگترین مراکز تولیدکننده و تامین کننده این نوع پسته در ایران می باشد.
قیمت پسته کله قوچی سال 99 را می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن از مشاوران این مجموعه به صورت آنلاین دریافت نمایید.

جهت مشاوره و خرید انواع پسته کله قوچی در سایزها و بسته بندی های مختلف با مدیر فروش این مجموعه در ارتباط باشید.

با امتياز دادن به مطلب بالا ما را در کيفيت مطالب ياري کنيد.
می توانید همین حالا با تماس بگیرید.
مدیر فروش: 09155605549
پشتیبانی آنلاین : بازرگانی همتا
(E-Mail)پست الکترونیکی : بازرگانی همتا
صفحه آپارات: بازرگانی همتا

مطلب پیشنهادی

قیمت روز پسته اکبری 1400

پسته از تنقلات خوش مزه و پر طرفداری می باشد که از خواص بسیار زیادی نیز برخوردار است و افراد زیادی آن را به صورت روزانه مصرف می کنند‌. به دلیل تولید کم و کیفیت و

کانال تلگرام